Festetics-terem
Gróf Károlyi József Júlia nővére gróf Festetics Sándornak, a dégi kastély tulajdonosának a felesége volt és a rokonság révén gyakran megfordult a fehérvárcsurgói kastélyban, ezért kapta a nevét ez a helyiség a Festetics családról. A vitrinek között függő festmény Sándor gróf és Júlia grófné menyét, gróf Festetics Ernőnét ábrázolja, akivel a gróf amerikai emigrációja során ismerkedett meg, majd ő lett a harmadik felesége.
Velencei boudoir
Az 1910-es átépítéskor kialakított helyiség. A padozatban elhelyezett üvegfödém-darabkán át látható az eredeti klasszicista periódus lépcsőházának tagozott párkánya és okkeres-barnás színvilágú meanderes díszítőfestésének maradványa. Az architektúra gazdagságát jelzik az erőteljes, fogazott holkerpárkány, a mezőkeretelések, a sarokban gipszrabicból kialakított íves alaprajzú és lezárású, gipszkereteléses kályhafülke. A két homlokzati nyílászáró közül az egyik a középrizalithoz tartozik, ezért a homlokzati egység kialakítása miatt franciaerkély létrehozására volt szükség. Ennek korlátja megegyezik a kiugró íves épületrész körbefutó teraszának korlátjával.
Wenckheim-szoba
A legdíszesebben kialakított emeleti helyiség, gazdag gipszarchitektúrával. A fogazott holkerpárkány és a falakat tagoló gipszkeretelések az 1910-es átépítéskor készültek. Az egykor aranyozott mezőkeretelések sarkainál és felezőpontjaiban finomrajzolatú növényi ornamentika látható. A ferdén lemetszett déli falsarokban fehérmárvány kandalló készült, melynek építését finom kidolgozottsága, formavilága és feltolható vaslemezes tűztér-lezárási módja alapján az 1840-es évek építési periódusához köthetjük. Az öntöttvas kandallóbélés díszítése a földszinti előcsarnok kandallódíszítésével megegyező. A helyiség parkettaburkolatos, profilozott falábazattal. Ebben a szobában született 1920. augusztus 8-án gróf Károlyi István, a kastély utolsó magántulajdonosa.
Grófnéi fürdő-öltöző kabinet
A 20. század elejére a komfortigény megváltozása szükségessé tette fürdőszoba kialakítását. A szomszédos keskeny helyiség átépítésével különleges hangulatú fürdő-öltöző „kabinetet“ hoztak létre. A helyiség harmadában gipszrabicból készült keresztboltozatos fülke látható, körben akantuszos fejezetes, tagozott lábazatos falpilléreken nyugvó félköríves hevederekkel. Az előtér-rész síkmennyezetes, tagozott holkerpárkánnyal. Az ajtóval szemközti falba félköríves alaprajzú és lezárású, gipszkereteléses falfülkét mélyítettek. A helyiségben terrazzo padlóburkolat készült. A helyiség sajátossága, hogy innen lehet a déli oldalszárny felső szintjén végigfutó oldalteraszra kijutni.
Vörös szalon
Ebben a teremben volt a Károlyi család „kis ebédlője“, amit akkor használtak, amikor családi körben kívántak étkezni és nem volt szükség a nagy díszebédlő igénybevételére. Ennek az öt nyílászáróval ellátott “átjáró” teremnek a részére Angelica grófné egy világos piros damaszt függönyt választott, az olasz Fadini Borghi kelmegyártó cég „Luce Rubino“ megnevezésű termékét.
Díszebédlő